Bunker

Bunker


yükleme yapılarak konkasörün bulunduğu kısma getirilen kayalar, kırıcı tesisimize giriş aşamasında; kamyonlardaki malzemenin, çenenin set üstünde kalan besleyici ekipmanına dökülmesiyle başlar. Besleyici, kırıcı tesisinde bir huni görevi görür. Kamyon damperinden dökülen taşların düzgün ve dengeli bir şekilde çene kısmına gönderilmesini sağlar.Tesislerimizin ilk aşaması, 4.00 metre boy ve 2.50 metre en olmak üzere besleyici ünitelerden oluşur.
Konkasör(Çene)

Konkasör(Çene)


KONKASÖR (ÇENE) Besleyiciden gelen kaya parçalarını biri sabit, diğeri hareketli iki adet yüzey arasında (12) oniki kanalllı, bombeli dişli yardımı ile darbeliyerek, yüzeyler arası sıkışma yaratarak kaya parçalarını belirli boyutlara indirerek K35-K36 Darbeli kaya kırıcıya uygun hale getirir. Sistemdeki sıralamada, kayaların üretim malzemesi haline gelmesindeki ilk rolü oynar. Amaç parça boyutlarını indirgemektir.
K-35 K-36 Kırıcı

K-35 K-36 Kırıcı


K35-K36 KIRICI Dairesel biçimdeki 12 adet paletli rotorun dönmesiyle aralara sıkışarak ezilen ve ufalan taşların gerekli boyutlara (62 mm , 38 mm , 23 mm , 14 mm , 8 mm , 5 mm , 2 mm)gelmesini sağlar, elde edilen malzeme bantlar yardımı ile ön eleklere veya kullanılıyorsa konik kırıcıya gönderilir. Kaya parçaları buradaki son parçalanma işleminin ardından ön eleklere gönderilecek şekilde, standart parçalara bölünür.
Konik Kırıcı

Konik Kırıcı


KONİK KIRICI Konik kırıcı K35-K36 kaya kırıcılar ile aynı görevi görmektedir, sistemimize bağlı durumda bulunmaktadır. Tesiste üretim aşamasında gereksinim duyulursa devreye sokulacak şekilde hazır bekletilmektedir. Konik kırıcı K35-K36 Kaya kırıcılarla aynı vazifeyi görür eski model bir kırıcıdır. Performansı K35-K36 Kaya kırıcıya göre düşüktür.
Ön Elek

Ön Elek


ÖN ELEK K35-K36 kaya kırıcılardan gelen kaya parçaları bantlar yardımı ile ön eleklere taşınır. Ön eleklerde gerekli boyuta getirilemeyen parçalar geri dönüşüm için tekrar bantlara verilir. Toz elde etmek için tersiyere, farklı alanda kullanmak için K35-K36 kaya kırıcı veya konik kırıcıya gönderilir..
Kantar

Kantar


KANTAR Basit ve ekonomik altyapı üzerine kurulabilen tasarımı sayesinde işletmelerde öncelik olarak tercih edilmektedir. Araç giriş ve çıkışlarını rampalardan sağlanmaktadır. Kullanımı ve temizliği kolaydır. Farklı ebat ve kapasitelerde üretilir
Numaralandırma Eleği

Numaralandırma Eleği


NUMARALANDIRMA ELEĞİ Numaralandırma eleğine bantlar yardımı ile getirilen parçalar burada belirlenmiş olan standart boylardaki eleklerle ayrıştırılır ve gruplandırılır. Şu an iki farklı standardı bulunan elekler, talep edilen siparişe göre de isteğe bağlı olarak ayarlanabilir. Katmanlardan oluşan numaralandırma eleğinde bölümlerde ayrılan parçalar tekrar bant yardımı birlikte mıcır silolarına taşınır..
Mıcır Silosu

Mıcır Silosu


MICIR SİLOSU Numaralandırma eleğinde yapılan ayırma işlemi devamında ayrılmış olan aynı ebatlardaki parçalar, yani belli standarttaki parçalar bantlarla mıcır silosuna getirilir. Bu mıcır silolarından kamyon yardımı ile sevkıyat ve stok alanlarına taşınır. Tesisimizin sonunda mıcır siloları bulunur, her birinde iki ayrı çıkış hunisi mevcuttur.
Eskavatör

Eskavatör


ESKAVATOR Küçük kanal açımından büyük maden ocaklarının kazılmasına kadar değişik büyüklüklerde ve güçlerde üretilirler. Zemin ve kazı durumuna göre paletli ya da lastik tekerlekli olanları tercih edilir. Kazının yanı sıra şev kesimi, yükleme ve kaldırma işlerinde de kullanılır.